Doszkalanie Warszawa, jazdy doszkalające Skoda Fabia, Warszawa, godziny doszkalające, doszkalanie Skoda Fabia, nauka jazdy na Fabii, doszkalanie Fabia, nauka jazdy Skoda Fabia, Warszawa jazdy doszkalające, doszkalanie na prawo jazdy Warszawa, jazdy Skoda Fabia, jazdy doszkalające w Warszawie, doszkalanie jazdy, Skoda Fabia 1.2 TSI, Skoda, Fabia 1.2 TSI, jazdy dodatkowe na Fabii, jazdy doszkalajace Skoda, jazdy doszkalające Fabia, jazdy Skoda fabia, Warszawa Skoda
www.doszkalanie.edu.pl
- tu się znajdujesz
Przećwiczmy jazdę przez skrzyżowania o ruchu okrężnym - tzw. Małe ronda

Rondo - jest to skrzyżowanie z wyspą środkową i jednokierunkową jezdnią wokół wyspy. Na minirondach długie pojazdy mogą przejeżdżać przez przejezdną wyspę. Ronda swoją konstrukcją ograniczają prędkość jazdy oraz zapewniają kierującym lepszą widoczność innych, wydatnie podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym obowiązuje zasada, że pojazd będący w ruchu wokół wyspy ustępuje pierwszeństwa pojazdowi dojeżdżającemu do ronda (zasada prawej ręki). Jeżeli jednak przed rondem, ponad znakiem C-12 (ruch okrężny), znajduje się znak A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu), wtedy pierwszeństwo posiada pojazd znajdujący się na rondzie. I taki układ występuje najczęściej.
Ruch okrężny
Ustąp pierwszeństwa
Jak używać kierunkowskazów na małych rondach?

Zastosowanie mają zasady obowiązujące jak na „zwykłym” skrzyżowaniu. Otóż wjeżdżając na rondo:

- Jeśli chcemy skręcić w prawo zalecane jest od razu włączenie prawego kierunkowskazu i zjazd z prawym.
- Jadąc prosto, wjeżdżamy bez kierunkowskazu i na wysokości wjazdu poprzedzającego nasz wyjazd (na wysokości prawej drogi) włączamy prawy kierunek i sygnalizujemy zamiar opuszczenia ronda. (Sygnalizujemy tym z przeciwka, że mogą już wjeżdżać)
- Jadąc w lewo lub zawracając, wjazd z lewym i mrugamy nim do momentu, kiedy włączymy prawy, do wyjazdu. Sygnalizujemy, że poruszamy się po rondzie ruchem okrężnym. Dopóki jeździmy w koło migamy lewym kierunkowskazem. Dzięki temu samochody podjeżdżające lub czekające są zorientowane odnośnie kierunku naszego ruchu. Jest to bardziej czytelne porozumienie z innymi kierowcami.

U nas w Warszawie są dwie szkoły jazdy po takich małych rondach.
- Jedni uważają, że wjazd powinien odbywać się bez kierunkowskazu, a sygnalizowany powinien być tylko sam wyjazd z ronda, czyli z prawym do wyjazdu.
- Inni interpretują przepisy tak jak ja, z kierunkowskazami do wjazdu i do wyjazdu.

Kiedy rondo jest duże, jestem za takim sposobem poruszania się, aby nie włączać kierunkowskazu do wjazdu, ale na małych rondach, nie?

Gdy ja podjeżdżam do takiego małego rondka i nie widzę u kogoś lewego kierunkowskazu, to nie wiem i się waham z wjazdem, zastanawiam się czy ten ktoś będzie jechała dalej po rondzie, czy włączy kierunek i z niego wyjedzie. W praktyce najczęściej wyjedzie nie używając prawego, albo włączy go będąc już na wyjeździe, lub po samym zachowaniu samego samochodu zauważę, że będzie wyjeżdżał. Z lewym kierunkowskazem jest to bardziej przejrzyste, ja wiem, że ktoś jedzie dalej ruchem okrężnym po rondzie!

Pamiętamy. Zawsze będąc na rondzie, sygnalizujemy zjazd prawym kierunkowskazem. Robimy to odpowiednio wcześniej, a nie podczas zjeżdżania z niego.

Małe ronda o ruchu niekierowanym. "Male rondka"
C-12
A-7
Najbardziej popularne ronda w strefie egzaminowania na Bemowie
ul. Widawska
ul. Księcia Bolesława
ul. Obrońców Tobruku
Żoliborz. Sady Żoliborskie
Bemowo. Fort Bema
male rondo bemowo 7
Ostatnia aktualizacja strony:    05.10.2015r.
Rondo płk. Bernarda Adameckiego, przy WAT. Ron­do u zbie­gu Ra­dio­wej i Ka­li­skie­go
male rondo bemowo 8
Rondo Akademii Wychowania Fizycznego, skrzyżowanie ulicy Kasprowicza z ulicą Sacharowa. Stare Bielany.
Rondo Haliny Szwarc, rondo przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego, Sacharowa i Duracza. Stare Bielany.
Rondo księdza Zdzisława Peszkowskiego, rondo Wólczyńska - Arkuszowa
Rondo Adameckiego przy WAT. Zawracanie i skręt w lewo.
DZIĘKUJĘ ZA ZAINTERESOWANIE
W trosce o najwyższy poziom obsługi jestem do Państwa dyspozycji od godziny 7.00 - 22.00 w dni robocze. Jeżeli mają Państwo pytania zachęcam do kontaktu lub korespondencji.

Zajęcia dostosowuję do Państwa indywidualnych potrzeb.

Realizuję na zamówienie;
                              - telefoniczne,
                              - e-mail,
                              - gadu-gadu
      JAZDY DOSZKALAJĄCE
                 WARSZAWA
    HYUNDAI i20 1.2 MPI 75KM
            EGZAMINACYJNY
OSK-MODEL
                                  NIE ZWLEKAJ!
              ZADZWOŃ DO MNIE TERAZ
Ośrodek Szkolenia Kierowców
                     MODEL

Strona firmowa szkoły nauki
     jazdy z którą współpracuję.
                        Instruktor Jacek Zdański
  Trasy egzaminacyjne;